Stanice měření emisí nově fotí auta

Stanice měření emisí, zkráceně SME, jsou povinny pořizovat od ledna 2018 fotodokumentaci aut, která žádají o kontrolu emisí. Původně už se tak mělo dít od prosince loňského roku, ministerstvo dopravy ale nakonec termín odložilo na leden, protože některé stanice hlásily, že jejich dodavatelé jim nestihli dodat včas technické vybavení, které stanici propojuje s centrálním informačním systémem ministerstva. "Už nebude možné, aby vozidlo dostalo záznam o úspěšné kontrole emisí, aniž by stanici skutečně navštívilo. Když neprojde na jedné stanici, nemůže tak snadno zkoušet štěstí na jiné. Protokoly měření totiž společně s fotografií zaznamenávají i časy kontrol," řekl ministr dopravy Dan Ťok. Na Stanicích technické kontroly (STK) už se fotodokumentace kontrolovaných vozidel pořizuje od roku 2016.

Hyundai vyvíjí airbag střešního okna

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.