Michal Rybář má za sebou hodně pestrý život. Dnes čtyřiasedmdesátiletý činorodý muž se za minulého režimu živil jako instalatér a na svém kontě má desítku patentů a průmyslových vzorů.

Minimálně s jedním z nich se setkal prakticky každý, kdo má doma instalované šedé novodurové trubky. Právě Rybář je začal jako jeden z prvních ještě v Československé socialistické republice vyrábět a používat i díky svému patentu řešícímu, jak na sebe trubky napojovat.

"Do roku 1989 jsem byl pomocný dělník a přitom jsem deset let vyvíjel technologii, která byla originální a měl jsem s ní nesmírný úspěch," vzpomíná.

"Po revoluci jsem se během osmi let dostal z garáže na obrat přes sto milionů korun. Moje technologie se zavedla do více než devadesáti procent českých domácností," popisuje muž, který ani dnes vynalézat nepřestal − vyvinul a stále zdokonaluje úsporné tepelné systémy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.