Michal Rybář má za sebou hodně pestrý život. Dnes čtyřiasedmdesátiletý činorodý muž se za minulého režimu živil jako instalatér a na svém kontě má desítku patentů a průmyslových vzorů.

Minimálně s jedním z nich se setkal prakticky každý, kdo má doma instalované šedé novodurové trubky. Právě Rybář je začal jako jeden z prvních ještě v Československé socialistické republice vyrábět a používat i díky svému patentu řešícímu, jak na sebe trubky napojovat.

"Do roku 1989 jsem byl pomocný dělník a přitom jsem deset let vyvíjel technologii, která byla originální a měl jsem s ní nesmírný úspěch," vzpomíná.

"Po revoluci jsem se během osmi let dostal z garáže na obrat přes sto milionů korun. Moje technologie se zavedla do více než devadesáti procent českých domácností," popisuje muž, který ani dnes vynalézat nepřestal − vyvinul a stále zdokonaluje úsporné tepelné systémy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru