Jedním ze symbolů minulého roku se nepochybně stal volební billboard Tomia Okamury "Ne islámu, ne teroristům". Jeho hnutí se podařilo úspěšně vzbudit dojem, že muslimské hordy už jsou na hranicích Šumavy. Nic přitom nemůže být dále od pravdy.

Stačí se podívat na pozoruhodnou studii Pew Research Center, která modeluje přiliv muslimů do Evropy ve třech variantách do roku 2050: nulové, střední a silné. A světe div se, Česko zůstává zcela stranou muslimské migrace.

V současnosti muslimové tvoří asi pět procent evropské populace. Významnou složkou společnosti je skoro šestimilionová komunita ve Francii (8,8 procenta populace), pětimilionová v Německu (6,1 procenta) a čtyřmilionová v Británii (6,3 procenta).

V Česku asi 22 tisíc muslimů tvoří naprosto zanedbatelnou součást společnosti (0,2 procenta).

Podle studie Pew Research Center se při mizivé migraci z dnešních 26 milionů muslimů v Evropě stane v roce 2050 35 milionů, při středně silné 58 milionů, při silné 75 milionů.

A teď pointa. I v Česku by samozřejmě narostl počet muslimů, ale i kdyby jich bylo sto tisíc v té nejsilnější variantě, stále je to jen 1,2 procenta populace. Proti tomu ve Švédsku by tvořili 30 procent populace, v Německu a Francii skoro 20 procent.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.