Vůbec poprvé ministerstvo financí připustilo, že dotace pro Farmu Čapí hnízdo nebyla podle evropských vyšetřovatelů v pořádku. Závěrečnou zprávu Evropského úřadu proti podvodům (OLAF) stále nezveřejnilo. V odpovědi pro HN ale uvedlo, že OLAF v případě neoprávněné dotace doporučuje "vyjmutí daných projektů nebo jejich částí z evropského financování". A právě to se u Čapího hnízda stalo.

Evropská komise poslala v prosinci ministerstvu financí dopis, v němž doporučila, aby Česko spornou dotaci 50 milionů korun pro farmu vyňalo z příslušného operačního programu, který EU spolufinancuje. Farma patřila do skupiny Agrofert, již do loňska vlastnil současný premiér Andrej Babiš.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.