Všichni čerství otcové budou mít od února nárok na sedm dní volna. Vybrat si ho mohou během šesti týdnů po narození dítěte. Po dobu své nepřítomnosti v práci budou muži dostávat 70 procent příjmu. Peníze poputují z nemocenského pojištění, tak jako v případě mateřské. Novinku prosadila minulá vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD), podle níž může fungovat jako motivace, aby se otcové více zapojovali do péče o děti.

Hospodářská komora ale skutečný dopad opatření, které bude stát až 800 milionů ročně, považuje za diskutabilní. Hlavní analytička komory Karina Kubelková si myslí, že otcovská neměla být zavedena plošně, protože spadá spíš do kategorie zaměstnaneckých benefitů, podobně jako třeba stravenky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.