Začátek roku znamená pro české lékaře velkou změnu, musí začít předepisovat recepty elektronicky. Pacienti tak dostanou jen kód pro ověření v lékárně. Lékaři jim ho mohou poslat e-mailem, SMS zprávou nebo předat na papíře.

Jen za včerejší dopoledne vystavily ordinace 102 tisíc e-receptů a skoro polovinu léků už lékárny vydaly. Zatím však nefunguje odesílání receptů pomocí SMS, což se má po dohodě ministerstva zdravotnictví s operátory změnit během několika dnů. Uvedli to včera ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a Irena Storová, zastupující šéfka Státního ústavu pro kontrolu léčiv, který celý systém spravuje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.