Maloobchodní společnost Steinhoff International, která v Česku vlastní nábytkářský řetězec Kika, bojuje o přežití. Poté co se jí v prosinci během pouhých dvou dní propadly akcie o více než 90 procent a tržní hodnota firmy se kvůli nesrovnalostem v účetnictví zřítila o několik miliard eur, hlásí retailový gigant další problémy.

Audit odhalil, že skupina bude muset přeúčtovat výsledky nejen za loňský a předloňský rok, ale také za dřívější léta. "I když vnitřní kontrola a vyšetřování účetních nesrovnalostí nebyly ještě dokončeny, bude pravděpodobně nutné přepracování všech účetních závěrek do roku 2015," uvádí účetní společnost PwC, která kontrolu provádí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.