S předpovídáním budoucnosti je problém. Když se autoři sci-fi či malíři pokoušeli v minulém století vykreslit to, jak bude náš svět vypadat v nadcházejících desetiletích, zpravidla odhadli jeho podobu jen v dílčích inovacích: lidé budou cestovat rychlovlaky, osobními vozítky i vzduchem (dnešní segwaye a minihelikoptéry, byť létající auta jsou zatím raritou), města budou plná paláců ze skla a oceli (dnešní nákupní galerie) a dojde i na osídlení Měsíce a planet (tato kolonizace byla zatím odložena). Lidé budou komunikovat pomocí obrazovek (mobily či Skype) nebo budou mít co dělat s diktaturami, které technologie zneužijí k ovládnutí jejich srdcí i mysli (reklama, propaganda).

Problém je ale v tom, že ty hlavní změny, hlubší a systémové, snílci o budoucnosti světa zpravidla předpovědět nedokázali: to, že fungování světa od základů změní internet a že roboti budou spíše internetová stvoření než stroje s lidskými tvary.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.