Už třetí den má ministerstvo financí k dispozici zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), aniž by se veřejnost cokoliv dozvěděla z jejího obsahu. Ministerstvo doposud nezveřejnilo nic z toho, k čemu došli úředníci ve věci čerpání padesátimilionové dotace pro Farmu Čapí hnízdo. Tu donedávna vlastnil premiér a bývalý šéf resortu financí Andrej Babiš.

"Ministerstvo si nechává zpracovat právní analýzu, zda může zprávu zveřejnit," uvedla ministryně financí Alena Schillerová s tím, že zatím o obsahu zprávy informovat nebude. Takový přístup se však některým politikům nelíbí. "Zprávu by ministerstvo mělo zveřejnit, nemá žádný zákonný důvod, aby tak neudělalo," uvedl europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.