Během roku 2018 začnou české banky nabízet takzvané okamžité platby. Domácnostem i firmám to umožní posílat peníze na účet v jiné bance během několika sekund. Navíc se nebudou muset na rozdíl od současnosti ohlížet ani na denní dobu či den v týdnu. Služba bude dostupná nepřetržitě.

Komerční banky a Česká národní banka, která převody peněz technicky zajišťuje, se dohodly, že začnou svoje systémy na zavedení okamžitých plateb připravovat už na začátku roku 2018. "Následovat bude pečlivé testování, které bude probíhat ve druhé polovině příštího roku. Okamžité platby by měly být spuštěny do konce roku 2018," uvedla Česká bankovní asociace (ČBA), jež banky sdružuje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.