Severní Korea čelí novým sankcím, které v OSN navrhly Spojené státy. Mají zakázat dovoz strojů, dopravních prostředků nebo téměř 90 procent rafinovaných ropných produktů. Kvůli rostoucí ekonomické izolaci experimentuje komunistická země už několik let se zaváděním prvků tržní ekonomiky. Právě to ale může způsobit konec režimu, říká profesor Dongho Jo z jihokorejské Ewha Womans University, který zkoumá severokorejské hospodářství.

Režim se bude muset rozhodnout, zda se vrátí ke státem plně řízené ekonomice, nebo zda ještě více uvolní prostor pro trh a zavede kapitalismus. Obojí podle experta povede k pádu Severní Koreje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.