Vláda Andreje Babiše sice zatím nezískala důvěru sněmovny, chystá se ale na rozsáhlé změny na úřadech a vyhazování. Jen tří ministerstev se změny podle návrhu, který bude v pátek projednávat vláda, netýkají. Je to obrana, životní prostředí a doprava. Zbytek čeká spojování či rušení odborů a změny i u náměstků zděděných z minulé vlády.

"Nemohu to konkrétně komentovat. Z těch celkových návrhů vyplývá, že dojde k menšímu snížení počtu úředníků. Úpravy ale spíše směřují ke změně struktury některých úřadů," řekl HN náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký. Návrh ale ještě není konečný a bude čas některé věci změnit či doplnit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.