Větší tlak českého státu na využívání investičních pobídek pro projekty spojené s inovacemi a výzkumem se začíná propojovat se záměry některých firem. Příkladem je záměr české pobočky společnosti Bosch rozšířit výzkumné centrum v Českých Budějovicích. To je spolu s investicí GE Aviation do výroby a vývoje leteckých motorů příkladem toho, jak si ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spolu s CzechInvestem nový typ podpory představují.

Z investice společnosti Bosch v hodnotě 2,2 miliardy korun, která proběhne do roku 2020, míří celkem 900 milionů na rozšíření již existujícího výzkumného centra. Jeho důsledkem bude zvýšení počtu inženýrů o dalších 150. Již nyní jich v Českých Budějovicích pracuje 450.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Společnost Bosch investuje celkem 900 milionů korun na rozšíření svého výzkumného centra v Českých Budějovicích.
  • Firma bude rozšiřovat i výrobní linku a celkově tak v regionu vznikne 650 nových pracovních míst.
  • Bosch se k investicím rozhodl mimo jiné díky státní pobídce ve výši 274 milionů korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru