Bez sněhových děl se už neobejde téměř žádný skiareál. I když české hory nyní zasypal přírodní sníh, stroje na jeho umělou výrobu jedou při vhodných teplotách naplno.

Vodu z toků odebírají skiareály zdarma. Kolik jí spotřebují, se neřeší, přestože stát vyhlásil strategii boje se suchem. Na problém upozorňují ochránci přírody. Asociace horských středisek tvrdí, že množství vody využité na technické zasněžování je marginální.

"Z ročního průtoku odebereme naprosto mizivou část objemu vody. Ani ji nespotřebováváme, jen ji načas zadržíme a pak opět odteče do krajiny. Čili nejde o to, že by voda někde chyběla," říká ředitel asociace Libor Knot. Připouští, že z celkového objemu může zmizet jen pár procent.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.