Světle šedé haly se za sebou táhnou v dlouhé řadě. Aby člověk přešel z jedné části liberecké továrny Denso do druhé, potřebuje opravdu hodně času. Rozlehlá fabrika v průmyslové zóně nedaleko Ještědu je jedním ze symbolů japonských investic v Česku. Výrobce klimatizací do automobilů sem přišel na začátku století. A do loňska investoval podle údajů agentury CzechInvest přes 9,5 miliardy korun.

"Chtěli jsme být blíž k zákazníkům, kteří jsou hlavně v Německu. Svoji roli také hrály nízké mzdové náklady a široká průmyslová základna," vysvětluje Šiničiró Jamadži, prezident společnosti Denso Manufacturing Czech. Ještě jedna věc ale rozhodla ve prospěch Česka − příslib investiční pobídky od státu formou slevy na dani.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru