Přezdívají mu "prašivka" a říkají o něm, že vypadá jako záchodová štětka. Terčem posměšků obyvatel Říma a jeho návštěvníků se stal jedenadvacet metrů vysoký vánoční strom, který na tamním hlavním náměstí Piazza Venezia nechala 8. prosince vztyčit radnice. Přivezli ho z Jižního Tyrolska (přišlo to celé v přepočtu na více než milion korun), jenže opadává tak rychle, že z něj už nyní zůstává jen opelichané torzo. Po stížnostech, které se na radnici sesypaly, město nyní vyšetřuje, kdo za to může. Zaznívají i jízlivé rady, že by si Řím měl příště stromek objednat v Polsku. Svatopetrské náměstí ve Vatikánu zdobí letos smrk z oblasti Mazurských jezer. A vypadá… no, jako pravý vánoční stromek.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru