Těžko se divit, že Evropská komise navrhuje potrestat Polsko opatřením, které nikdy v dějinách kontinentální integrace nebylo použito, tedy zbavením hlasovacích práv. Polská vládní strana Právo a spravedlnost dohnala svoje válcování justiční nezávislosti v zemi tak daleko, že se komisaři − pokud si chtěli zachovat tvář − těžko mohli rozhodnout jinak, než že právě toto na Varšavu vytasí. Návrh, dodejme hned, samozřejmě neprojde přes Radu EU, neboť je nutný souhlas všech a Maďarsko už oznámilo, že bude věc vetovat.

Maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi se prostě myšlenka znásilnění justice líbí, což není překvapivé. O tom ale jindy. Na faktu, že komise vlepila Polsku i tak dost silnou facku, tahle maďarská blokáda moc nezmění.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru