Lexus LS to v kategorii největších sedanů, určených pro vrcholové manažery, neměl vůbec lehké. Model z roku 2006, který prošel jen mírnými úpravami, byl proti modernějším vozům z německé trojice Audi A8, BMW 7 a Mercedes S bezmocný. Zatímco ty se střídavě prodávaly na českém trhu v desítkách až stovkách kusů (podle toho, který z nich byl právě nejnovější), japonský Lexus LS si v posledním měřeném roce, tedy loni, pořídili jen čtyři lidé. Shodného výsledku dosáhl i v letech 2015 a 2014. Z absolutního propadáku se má ale nyní stát skokan roku.

"Věříme si, příští rok máme cíl prodat 50 aut a myslím, že to nebude vůbec problém," říká Jakub Květoň, šéf Lexusu v Česku. S Němci by se sice stále rovnat nemohl, ale nárůst prodejů o 1150 procent by byl určitě důvodem k oslavám. Otázka je, zda má japonská novinka potřebné trumfy k tomu, aby nejnáročnější automobilovou klientelu zaujala. HN to vyrazily zjistit do Ománu, kde se konaly první jízdy. Místo nebylo zvoleno náhodou. V arabských zemích má Lexus mnohem větší prodejní úspěchy, v Ománu na vozy jeho značky narazíte prakticky všude.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.