Každý nový rok je na počátku plný očekávání. My jsme loni touto dobou očekávali, že se v roce 2017 nějak významně posune právní úprava činnosti realitní kanceláře. Byl to však rok parlamentních voleb, a tak byly na pořadu jiné právní normy. Budeme tedy očekávat, že v roce 2018 se tato norma dostane do Poslanecké sněmovny a třeba bude i přijata. Zákon o realitním zprostředkování by mohl přispět k posílení prestiže naší profese a určit, co je vlastně předmětem této činnosti. Zda to je například i inzerce nabídky včetně nabídky zajištění dalších služeb.

Ceny nemovitostí v uplynulém roce rostly především v Praze a Brně. Rostla také Plzeň, Mladá Boleslav, Liberec nebo Olomouc. Průměrná cena nových a starých bytů v Praze se pohybovala v rozmezí 70−80 tisíc Kč/m². Ceny velmi zajímavých bytů ale hravě přesáhly hranici 100 tisíc Kč/m² a výjimečně i násobek této cifry.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru