V průmyslové zóně Triangle se už objevují obrysy továrny korejského výrobce pneumatik Nexen. Firma hodlá do svého prvního závodu mimo Asii, který bude rozlehlý jako 15 fotbalových hřišť, investovat více než 22 miliard korun. Přibližně 3,6 miliardy dostane Nexen od státu formou investiční pobídky.

"Pobídka byla jedním ze zásadnějších faktorů, když jsme se rozhodovali, kde továrnu postavit," říká Petr Pospíšil, ředitel Nexenu pro vnější vztahy. Bez státní podpory by si podle něj Nexen zónu v areálu bývalého vojenského letiště nedaleko Žatce jen těžko vybral. Coby důvod Pospíšil uvádí konkurenci okolních států jako Polsko nebo Slovensko, které investiční pobídky nabízejí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.