Až na pár nepatrných skvrn zmizel v roce 2017 z mapy jeden z nejpodivnějších útvarů v historii, nazývající se Islámský stát (IS). Přitom v roce 2014 tato teroristická organizace ovládala v Iráku a Sýrii území velikosti Velké Británie.

V neznámu zmizel i její vůdce Abú Bakr al-Bagdádí, který se v roce 2014 prohlásil za chalífu, tedy vládce všech muslimů, a který snil o celosvětové říši. Bagdádí, jenž v mládí získal pro svůj náboženský zápal přezdívku Věřící, byl letos podle různých zpráv několikrát zabit, podle jiných se skrývá na syrsko-iráckém pomezí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.