Pavel Čmelík, který do Prahy přivedl tradiční britské hračkářství Hamleys, přiznává, že si s otevřením prodejny na Příkopech vzal poměrně velké sousto. A nebylo to jen proto, že pražská franšíza je s plochou přes šest tisíc metrů čtverečních největším hračkářstvím ve střední Evropě.

Firma nyní kvůli vysokým nákladům na zaměstnance, kteří už v prodejnách pracují i ty, kteří se věnují rozšiřování značky, v zisku není. Čmelík tvrdí, že aby se dostal do "černých čísel", potřeboval by otevřít ještě alespoň dvě pobočky. "Abychom z toho měli vysoce ziskový byznys, je potřeba mít těch obchodů třeba deset," říká Čmelík, jehož firma Inexad vlastní licenci Hamleys pro Česko, Slovensko, Polsko, Rakousko a Maďarsko. Kromě obchodu v Praze otevřel Inexad v září ještě hračkářství ve Varšavě.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.