Poslanci hnutí ANO se liší v názorech na to, zda budou v pátek volit komunistu Zdeňka Ondráčka předsedou sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Kolem jediného kandidáta je už několik dní rušno, na policii by z pozice předsedy komise dohlížel muž, který jako policista zasahoval v roce 1989 proti lidem protestujícím vůči komunistickému režimu.

Jeho možné zvolení se nelíbí části veřejnosti, prezidentský kandidát Michal Horáček dokonce napsal premiérovi Andreji Babišovi (ANO), aby se spolustraníky nedopustil "instalaci" Ondráčka.

Babiš vyzval komunisty, aby nominovali někoho jiného, ti to odmítli a vedení ANO nechá na jednotlivých poslancích, jak se zachovají. Pro zvolení jsou komunisté a SPD, dohromady ale mají jen 37 hlasů, záležet bude na tom, kolik se přidá poslanců ANO, jejichž klub má 78 členů. Redakce HN jeho členy požádala o stanovisko.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?