Svět digitálních měn roste raketovým tempem. A tento týden překročily další milník − jejich celková hodnota se přehoupla přes 500 miliard dolarů, tedy 11 bilionů korun. To je 2,5krát více, než je HDP celé České republiky.

Největší mánie se už od letošního jara odehrává okolo bitcoinu. Hodnota této nejznámější a nejrozšířenější kryptoměny se od ledna zvýšila z necelé tisícovky zhruba na 17 tisíc dolarů.

V článku se dále dozvíte

  • Někteří analytici označují bitcoin a jemu podobné projekty za bublinu. Elon Musk ale říká, že se jeho cena zdvojnásobí.
  • John McAffee tvrdí, že v roce 2020 bude stát milion dolarů.
  • Vedle bitcoinu vzniká i další řada měn a projektů, které se snaží odpoutat od států či centrálních bank.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru