Historie zná dva druhy hrdinů. Ty, kteří si vlastní silou přizpůsobili okolnosti, připravili si scénu, na které pak dosáhli velkých vítězství. A vedle toho jsou zde ti, kde to byly nejdříve výchozí, vnější podmínky, jež jim následně zásadně pomohly nebo je přímo dotlačily k triumfům.

Třiašedesátiletý demokrat, právník Doug Jones, který v úterý v Alabamě vyhrál volby do amerického Senátu, patří spíše do té druhé skupiny hrdinů. Do značné míry to byly těžké šrámy na kreditu jeho republikánského soupeře, sedmdesátiletého Roye Moora, co Jonese přivedlo k překvapivému vítězství. Poprvé po čtvrtstoletí poslala Alabama, jeden z kulturně nejkonzervativnějších států USA, do Senátu demokrata.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.