Vymýšleli jsme prostředí, kde byste se mohly nejspíš setkat s neslyšícími. Dívejte se a snažte se zapamatovat nějaké znaky," řekne Anna Pogranová a pustí video, kde se odvíjí krátký příběh. Dva mladí lidé jdou spolu do kavárny a objednávají si. Debata s číšníkem nějakou chvilku trvá, nicméně nakonec si dají kávu a čaj. Když dopijí a zaplatí, z kavárny odejdou.

"Povedlo se vám pochytit nějaké znaky?" ptá se drobná blondýnka. S kolegyní Veronikou, která se uvolila, že se mnou zážitkovou hru Náznak absolvuje, začneme dolovat v paměti. Utkvěl nám znak pro "mléko", který simuluje dojení. Taky slovo "rozpustná", protože prsty se při jeho znakování míhají do ztracena. Zatímco Veronika si vzpomene na znak pro pivo lahvové (ruce při něm otvírají lahev), já na točené (ruce při něm čepují). Ne všechny znaky jsou ovšem takhle intuitivní.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.