Bývalý premiér a předseda ODS Mirek Topolánek vstoupil do prezidentského souboje na poslední chvíli a zatím je to na průzkumech veřejného mínění znát. Za hlavními soupeři, prezidentem Milošem Zemanem a jeho vyzývateli Jiřím Drahošem a Michalem Horáčkem, výrazně zaostává. Při setkání s ním je ovšem zřejmé, že ani v nejmenším boj o Hrad nevzdává a stále silně věří v postup do druhého kola a celkové vítězství. "Mám opravdu pevnou víru, že se bude rozhodovat až v lednu," říká v rozhovoru pro HN.

HN: Průzkumy ukazují, že jste jedním z nejméně populárních prezidentských kandidátů, téměř pro tři čtvrtiny voličů jste nepřijatelný. Jak chcete za této situace přesvědčit voliče, aby vám dali hlas?

Takové průzkumy beru s velkou rezervou, protože my máme vlastní průzkumy. Ty nejsou tak dramatické. Navíc odrážejí spíše můj mediální obraz. Každý, kdo má potřebu se dozvědět o mně pravdu, najde všechno na mých internetových stránkách. Abych ztrácel čas tím, že budu vysvětlovat těžce vysvětlené věci nebo to, co se nestalo, tak to opravdu nebudu. Nemám na to čas. Jestli jsem někdy udělal nějaké chyby, tak je vidím spíš v politické rovině. Posledních osm let, kdy jsem byl mimo politiku, se o mně objevila spousta nesmyslů, které jsem neměl potřebu vyvracet a soudit se.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.