Bývalý premiér a předseda ODS Mirek Topolánek vstoupil do prezidentského souboje na poslední chvíli a zatím je to na průzkumech veřejného mínění znát. Za hlavními soupeři, prezidentem Milošem Zemanem a jeho vyzývateli Jiřím Drahošem a Michalem Horáčkem, výrazně zaostává. Při setkání s ním je ovšem zřejmé, že ani v nejmenším boj o Hrad nevzdává a stále silně věří v postup do druhého kola a celkové vítězství. "Mám opravdu pevnou víru, že se bude rozhodovat až v lednu," říká v rozhovoru pro HN.

HN: Průzkumy ukazují, že jste jedním z nejméně populárních prezidentských kandidátů, téměř pro tři čtvrtiny voličů jste nepřijatelný. Jak chcete za této situace přesvědčit voliče, aby vám dali hlas?

Takové průzkumy beru s velkou rezervou, protože my máme vlastní průzkumy. Ty nejsou tak dramatické. Navíc odrážejí spíše můj mediální obraz. Každý, kdo má potřebu se dozvědět o mně pravdu, najde všechno na mých internetových stránkách. Abych ztrácel čas tím, že budu vysvětlovat těžce vysvětlené věci nebo to, co se nestalo, tak to opravdu nebudu. Nemám na to čas. Jestli jsem někdy udělal nějaké chyby, tak je vidím spíš v politické rovině. Posledních osm let, kdy jsem byl mimo politiku, se o mně objevila spousta nesmyslů, které jsem neměl potřebu vyvracet a soudit se.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?