Ve světě, zejména tom blízkovýchodním, stále rezonuje americké rozhodnutí uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. Islámské země, jejichž prezidenti a premiéři se včera sešli na konferenci v Istanbulu, jednostranně uznali východní Jeruzalém za hlavní město Palestiny, což je v přímém protikladu ke kroku prezidenta Donalda Trumpa. Na včerejším snímku agentury AP zatýká izraelský policista převlečený za palestinského demonstranta skutečného Palestince, který v Ramalláhu na Západním břehu protestoval proti Trumpově rozhodnutí ohledně Jeruzaléma. V popředí zasahuje izraelský voják.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru