Ve světě, zejména tom blízkovýchodním, stále rezonuje americké rozhodnutí uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. Islámské země, jejichž prezidenti a premiéři se včera sešli na konferenci v Istanbulu, jednostranně uznali východní Jeruzalém za hlavní město Palestiny, což je v přímém protikladu ke kroku prezidenta Donalda Trumpa. Na včerejším snímku agentury AP zatýká izraelský policista převlečený za palestinského demonstranta skutečného Palestince, který v Ramalláhu na Západním břehu protestoval proti Trumpově rozhodnutí ohledně Jeruzaléma. V popředí zasahuje izraelský voják.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru