Na internetu obvykle platí, že co vymyslí v Americe, nakonec převezmou i ostatní země. U nejnovějšího vývoje kolem síťové neutrality − tedy takového přístupu, kdy se operátoři chovají k přeneseným datům stejně, neblokují je, nezpomalují vybrané aplikace či druhy provozu a nijak do dat nezasahují − to ale prakticky jistě tak nebude. I když ani pro Evropu nezůstane zcela bez významu.

Americký regulátor se s největší pravděpodobností rozhodne dát operátorům daleko větší volnost v tom, jaký internet dodají svým zákazníkům a jak se budou chovat k internetovým firmám, jako jsou Google, Netflix nebo Amazon, ale i k menším start-upům. Kongres se nedokázal dohodnout na rozumném zákonném ukotvení a po změně politického směřování země a z toho vyplývající změně na pozici šéfa regulačního úřadu FCC se tak tato agentura rozhodla odstranit své dva roky platné zásady, které zajišťovaly vymahatelnost principu síťové neutrality.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru