Výpočetní technika rychle stárne a bude se to týkat i aut bez řidiče, jež v budoucnu budou brázdit silnice. Myslí si to Frank Rinderknecht, šéf švýcarské vývojářské společnosti Rinspeed, která pravidelně představuje automobilové koncepty. Na nich testuje možné cesty do automobilové budoucnosti. Posledním počinem je vůz Rinspeed Snap. Auto, jež se objeví na lednové výstavě CES v Las Vegas, je rozděleno do dvou částí, které lze libovolně měnit. Počítá se přitom pouze s jízdou bez řidiče.

Rinspeed Snap se skládá z karoserie a podvozku. Tomu se přezdívá "skateboard", protože jej svým tvarem připomíná. Skrývá se v něm přitom kompletní řídicí systém, elektromotor i baterie. K podvozku se pak připíná modul nazvaný jednoduše "pod". Ten může i samostatně stát na místě a sloužit k jinému účelu. "Může se stát čímkoliv. Lze v něm mít malý obchod, kancelář nebo třeba příjemný prostor pro kempování a odpočinek," říká Rinderknecht. Samozřejmostí je kompletní propojení s internetem. V ukázkovém cestovním modulu pro čtyři lidi pak na posádku čeká sada výsuvných obrazovek s vysokým rozlišením a ovládáním dotykem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.