Na světě aktuálně žije 3,75 miliardy žen, což je 49,6 procenta veškeré populace. Když jde ale o podporu žen v jakékoliv oblasti, většinou mluvíme o něčem, co bývá součástí pomoci ohroženým minoritám, postiženým a vůbec jinak znevýhodněným skupinám. Pokud se dokázala polovina lidstva dostat mezi "výlučné či vyloučené" skupiny, někde v historii musela vzniknout chyba. Tu se dnes "ženskými programy" snažíme napravit, byť s tímto přístupem mnohé české ženy i ve vrcholových pozicích nesouhlasí. Přesto není od věci se podívat, jak moc funguje snaha o rovnoprávnost a kde všude jsou slabá místa. A i když by v životě mělo jít hlavně o lásku a pravdu, nakonec všichni dřív nebo později skončí u peněz. A jak jde rovnoprávnost v této oblasti, ukážou následující data.

Podpora podnikání

Počet žen podnikatelek v posledních dvou letech ve světě stoupl o 10 procent, zaznělo na Světovém summitu podnikatelů 2017. Boom zaznamenal ženský podnikatelský byznys ve Spojených státech, a to o plných 45 procent. "V 70. letech činil podíl žen podnikatelek na celku pouhých pět procent, nyní je to 35 procent," tvrdí Bruce Purdy, šéf Úřadu pro podnikání žen (Office of Women' s Business Ownership) ve Washingtonu D.C.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru