Premiér Andrej Babiš začíná vládnout se svým menšinovým kabinetem. Zároveň mu od středy běží třicetidenní lhůta, během které se bude snažit získat důvěru sněmovny. Ta se kvůli tomu sejde 9. ledna. Zatím vše směřuje k tomu, že při prvním pokusu vláda důvěru nezíská, při druhém má však lídr ANO podle informací HN šanci na úspěch. Například v ČSSD se stále častěji objevují názory, že by strana měla menšinovou vládu ANO podpořit.

"Měli bychom se zachovat státotvorně a umožnit této vládě existenci při druhém hlasování o důvěře. Jinak hrozí, že ANO bude vládnout s podporou extremistů z SPD, což by byla pro tuto zemi katastrofa," říká jeden z vysoce postavených politiků ČSSD. Jak by podpora vládě vypadala, je podle tohoto zdroje zatím předčasné říkat, protože debata na toto téma v ČSSD probíhá a protáhne se do února, kdy bude strana volit nové vedení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.