Když v roce 2015 překročil hranice Německa nelegálně více než milion uprchlíků z regionů stižených válkou a hmotným strádáním, mnozí ekonomové i politici to vítali. Tvrdili, že to bude vzpruha pro hospodářství, které naléhavě potřebuje svěží pracovní síly. Realita je ale zcela odlišná. Místo aby posílili pracovní trh, zatěžují sociální systém.

Lidé, kteří přišli do Spolkové republiky za lepším životem, zpravidla neumějí německy a většina z nich může vykonávat jenom pomocné práce, například v gastronomii či na stavbách. Vláda i místní úřady se snaží přimět firmy k tomu, aby migranty nabíraly a poskytly jim odbornou průpravu. Ale tato snaha vyznívá naprázdno.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.