Praha má pověst města univerzitních snů. Je zde 17 424 zahraničních studentů. Podle nedávné studie společnosti StudentMarketing je 15. evropským městem s nejvíce zahraničními studujícími. Ale poměr ubytovacích kapacit patří k těm nejnižším − soukromé koleje dokážou pojmout pouze šest procent zahraničních studentů. Můžeme tedy v nejbližších letech v Praze očekávat nárůst výstavby studentského bydlení?

V reportu, který naše společnost vydala v srpnu 2016, jsme se kromě nízké nabídky zaměřili i na další faktory ovlivňující investice do studentského bydlení v Praze.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Praha je 15. evropským městem s nejvíce zahraničními studujícími.
  • Ale poměr ubytovacích kapacit patří k těm nejnižším.
  • Cena nájmů v hlavním městě je pro mnoho tuzemských studentů v současné době příliš vysoká.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.