Těchlovice jsou malá obec severozápadně od městečka Stříbro, které leží mezi Plzní a Tachovem u dálničního tahu D5 na Německo. Na hranice to odtud je asi 40 kilometrů. Vesnička je oklopená poli, nic mimořádného v ní není. Na jejím východním okraji by ovšem mohlo vzniknout centrum, které přitáhne k regionu pozornost špičkového autoprůmyslu. Alespoň je o tom přesvědčen Milan Kratina, dvaatřicetiletý šéf skupiny Accolade. Ten na konci října překvapivě oznámil, že na pozemcích o velikosti 300 hektarů plánuje postavit testovací polygon pro elektromobily a samořiditelné vozy. "V podstatě hned poté, co jsme to řekli, se ozvali všichni klíčoví hráči, že by měli zájem spolupracovat," chlubí se.

Jenže cesta od tiskové zprávy k realizaci ambiciózního projektu bude poměrně dlouhá. A je otázkou, zda areál doopravdy vznikne − s polygony jako by se v Česku v posledních měsících roztrhl pytel, takže to bude i trochu otázka závodu s časem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru