Ve vědeckotechnickém parku v Jihlavě začal v červnu roku 2014 fungovat start-up AdvaMat, který vyrábí unikátní povlakové materiály pro průmyslové využití. Jeho zakladatelé neměli ani tušení, že za pár dní park zavře a zkrachuje. Přestěhovali tak své technologie do Brna, ale i tam firma letos v létě dostala bez svého zavinění výpověď a její budoucnost byla nejistá.

Nový majitel jihlavského parku ale nadějný start-up přilákal letos v září zpátky. AdvaMat má tak zřejmě smůlu za sebou − nyní dokončuje jednání s českým investorem, který by mu mohl přinést až 50 mi­lionů korun na další rozšíření výroby.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.