Města po celém světě propadla značce "smart". Stále více peněz investují do chytrého osvětlení, chytrého parkování, chytrého řízení dopravy, dokonce nakupují chytré koše a lavičky. Mezi takzvaná smart cities se již snaží zařadit také česká města. Mezi nimi například Praha, Brno či Písek, jež ve svých rozpočtech vyčleňují stále více peněz právě na nákup chytrých opatření.
Především jsou to však velké světové metropole, pro něž se investice do inovativních řešení stávají stále větší nezbytností. Počet obyvatel roste a s tím se zvyšují nároky na dopravu, energii či například svoz odpadu. Evropská unie se navíc zavázala, že do roku 2030 sníží emise skleníkových plynů o 40 procent oproti roku 1990. "Na evropská města je v dnešní době vyvíjen skutečně obrovský tlak. Rychle rostou a současně se zavázala, že budou snižovat emise. Musí proto řešit, jak v obou směrech obstát," vysvětluje Klaus Heidinger, šéf City IT Solutions společnosti Siemens.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Byznys podle HN
Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?
Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru