Benjamin Netanjahu zavítal včera do Bruselu, kde nepochodil se svým apelem, aby se Evropa zachovala po vzoru USA a uznala Jeruzalém za hlavní město židovského státu. Což se dalo čekat, vždyť rozhodnutí Donalda Trumpa, oznámené minulý týden, narazilo na našem kontinentu převážně na nesouhlas. I lidé, kteří jinak Izraeli fandí, si kladli otázku − proč takhle jednostranně předurčovat něco, co vždy patřilo k nejspornějším bodům všech jednání o míru ve Svaté zemi? Jistě je chvályhodné, že izraelský premiér přijel a pokusil se o diplomatickou ofenzivu, ale těžko mohl očekávat, že dopadne úspěšně.

Leč jedna věc na věci samotné je zarážející. Pokud Trump myslel svůj záměr vážně, proč hned nepřestěhoval alespoň velvyslance do Jeruzaléma? Technicky by to jistě šlo zařídit, neboť tam USA už mají konzulát, a celé velké velvyslanectví sídlící v Tel Avivu by se mohlo stěhovat později.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru