Na českém Facebooku každé tři sekundy někdo nasdílí, okomentuje nebo dá lajk článkům z hlavních dezinformačních webů. Ty dlouhodobě a systematicky šíří lži. Ukazuje to analýza, kterou pro svůj speciální projekt zpracovalo Aktuálně.cz na 37 dezinformačních serverech. Celkově se u jejich článků za rok nakupilo na 10 milionů facebookových interakcí. Tento počet může být i mnohem vyšší.

Dezinformace se kromě informačních serverů a Facebooku objevují i v diskusních skupinách. Šíří je také politici nebo osobnosti veřejného života. Podle ministerstva vnitra se jedná o 50 až 100 vlivných lidí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Každé tři sekundy někdo na českém Facebooku dá lajk, napíše komentář či sdílí článek z dezinformačního serveru.
  • Ukazuje to analýza 38 největších tuzemských webů, na kterých se objevují dezinformace.
  • Fake News a lživé informace využívá Rusko ve své dezinformační válce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.