Vesnice Ta Noun v jihozápadní provincii Koh Kong nepřipomíná žádnou jinou vesnici v Kambodži.

Místo typických khmerských domů přirozeně zasazených do okolní přírody tady před několika lety vyrostla uprostřed ničeho řada anonymních, stejnou žlutou barvou natřených dřevěných obydlí. Místo krav a buvolů pasoucích se na polích nebo pobíhajících dětí tady jen občas po cestě proběhne pes a očichá cedule s politickými plakáty. Je tu prázdno.

Obyvatelé této vesnice duchů sem přišli teprve před zhruba 10 lety a mnozí z nich se tady nikdy nezabydleli. Není se čemu divit, jsou to původem rybáři. Obývali rybářské vesnice na nedalekém pobřeží, které dosud ještě neobjevili turisté lačnící po panenských plážích. Zato ho ale objevil čínský investor a rozhodl se jeho potenciál využít. Rybářské vesnice šly stranou a jejich obyvatelé museli přesídlit.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.