Do trezoru pán uloží zlaté cihličky, heslo od něj si napíše na viditelné místo v místnosti, klíč od bytu nechá pod rohožkou a vyrazí chytat motýly na dlouhou dovolenou. Příběh se odehrává v jednom z krátkých videí, která připravila Česká bankovní asociace.

Upozorňuje na to, že v reálném životě se tak lehkomyslně lidé nechovají. PIN ale s lehkým srdcem nosí v peněžence společně s platební kartou a přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví nebo k mailu si položí na viditelném místě v bytě. Kvůli tomu mohou člověka velmi jednoduše napálit podvodníci nebo okrást zloději. A nebezpečí hrozí zejména dětem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.