Pouze devět procent Poláků si podle včerejšího průzkumu deníku Rzeczpospolita myslí, že novým premiérem by měl být Mateusz Morawiecki, dosavadní vicepremiér odpovědný za ekonomiku. Jenže mezi touto menšinou je zřejmě i Jaroslaw Ka­czyński, šéf vládní strany Právo a spravedlnost (PiS). Její mluvčí včera večer potvrdila, že novým předsedou vlády se skutečně stane Morawiecki, který se těší plné důvěře Kaczyńského.

Dosavadní premiérka Beata Szydlová ve čtvrtek v parlamentu přežila pokus opozice o odvolání, ale od úterka bylo z jejích projevů patrné, že se snaží důstojně rozloučit. "Paní premiérka podala demisi, kterou politický výbor přijal," uvedla mluvčí strany Beata Mazureková. Podle dosud nepotvrzených informací by Szydlová měla v kabinetu zůstat jako jeho místopředsedkyně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Beatu Szydlovou vystřídal ve čele polské vlády dosavadní vicepremiér Mateusz Morawiecki.
  • Změnu včera pozdě večer potvrdila vládní strana Právo a spravedlnost.
  • Morawiecki klade velký důraz na modernizaci polské ekonomiky a na lepší výběr daní.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.