Mami, kam teče voda ze záchodu, když se spláchne? ptal se jeden ze tří malých synů Barbory Vítové. Odpověď, že trubkami do kanalizace, mu nestačila. "A tak jsem musela začít hledat důkladnější odpovědi na další otázky. Kde se bere světlo v pokojíčku nebo proč most nespadne," vypráví Vítová o začátcích projektu Malá technická univerzita, který vymyslely před třemi lety společně s dvěma dalšími matkami zvídavých dětí z Říčan.

V hodinových programech pro mateřské školy pomocí podomácku upravených stavebnic a dalších pomůcek dětem z celé republiky přibližují technické věci kolem stavby domů, mostů či fungování domácností.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na začátku byly zvídavé otázky vlastních dětí, dnes trojice žen z Říčan vede projekt, který přibližuje technické fungování věcí dětem v mateřských školách po celé republice.
  • V programech Malý architekt či Stavitel se děti naučí, jak v domě funguje kanalizace či elektřina.
  • Působí po celé republice, potýkají se ale s nedostatkem lektorů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.