Na počátku bylo setkání na přednášce pro olomoucké vědce před osmi lety. Výsledkem je průlomový objev, který včera vyšel v jednom z nejuznávanějších vědeckých časopisů světa, Nature. Mohl by výrazně napomoct léčbě nádorových onemocnění.

Na tehdejším setkání úzce specializovaných vědců navrhl biochemik a filozof Boris Cvek badateli Martinu Mistríkovi, zda by se svými kolegy nechtěl vyzkoušet, jak působí na buňky napadené rakovinou známý lék proti závislosti na alkoholu antabus ve sloučenině s mědí. Cveka účinky léku zajímaly již delší dobu a snažil se prosadit výzkum v cizině i v Česku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.