Na pražské Letné se naplno rozjela výstavba nového nákupního centra. Zástupci developerské společ­nosti Lordship ve čtvrtek na pozemku nad Veletržním palácem položili základní kámen a oznámili, že chtějí obchodní dům otevřít do dvou let. Stavbu se podařilo zahájit po několikaletých sporech s obyvateli a radnicí Prahy 7, kvůli kterým původní projekt Palác Stromovka firma kompletně přepracovala. V nové budově vyčlení 15 tisíc metrů čtverečních pro obchody, v horních patrech budou kanceláře a ordinace.

Přes změny v projektu nemusí nákupní středisko pro Letnou znamenat pouze zlepšení. Jeho otevření se může negativně dotknout obchodů, které už dnes fungují v ulici Milady Horákové a okolí. "Lidé se mohou stahovat právě do obchodního centra a to může mít negativní vliv na obchody v ulici," vysvětluje Jan Kotrbáček z poradenské společnosti Cushman & Wakefield, který se specializuje na maloobchod. Podle něj však pozitiva převáží.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Příští rok se v Česku otevře pouze jedno obchodní centrum. Projektů však mají developeři připraven dostatek. Projeví se to v roce 2020.
  • Výstavba nového obchodního centra odstartovala na pražské Letné. Developer Lordship jej chce otevřít v roce 2019.
  • Investoři dnes nejčastěji rozšiřují stávající nákupní střediska či staví takzvané multifunkční objekty, jejichž součástí jsou i kanceláře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.