Na pražské Letné se naplno rozjela výstavba nového nákupního centra. Zástupci developerské společ­nosti Lordship ve čtvrtek na pozemku nad Veletržním palácem položili základní kámen a oznámili, že chtějí obchodní dům otevřít do dvou let. Stavbu se podařilo zahájit po několikaletých sporech s obyvateli a radnicí Prahy 7, kvůli kterým původní projekt Palác Stromovka firma kompletně přepracovala. V nové budově vyčlení 15 tisíc metrů čtverečních pro obchody, v horních patrech budou kanceláře a ordinace.

Přes změny v projektu nemusí nákupní středisko pro Letnou znamenat pouze zlepšení. Jeho otevření se může negativně dotknout obchodů, které už dnes fungují v ulici Milady Horákové a okolí. "Lidé se mohou stahovat právě do obchodního centra a to může mít negativní vliv na obchody v ulici," vysvětluje Jan Kotrbáček z poradenské společnosti Cushman & Wakefield, který se specializuje na maloobchod. Podle něj však pozitiva převáží.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?