Ani pečlivá inscenace setkání s dělníky automobilky GAZ, slavící 85 let od chvíle, kdy se v Nižním Novgorodě začala vyrábět vozidla na základě smlouvy s americkým Fordem, nemohla vzbudit autentické napětí nad otázkou, zda se nynější ruský prezident rozhodne napřesrok ucházet o tentokrát už čtvrtý mandát. I Arťom Baranov, jeden z těch, kdo s Putinem přišli "pobesedovat" a který se ho na jeho kandidaturu zeptal, se svěřil: "Vůbec jsem o tom nepochyboval, jako všichni v sále."

Proto není namístě otázka, zda pětašedesátiletý Putin, který od roku 2000 vládne Rusku z pozice hlavy státu (a to i v době, kdy byl jedno volební období premiérem) 18. března 2018 prezidentské volby vyhraje. Jediný autentický vyzyvatel Alexej Navalnyj je v tuto chvíli vyřazen ze hry justicí podřízenou politické moci. Pokud bude do soutěže připuštěna jako vyzyvatelka ­Xenija Sobčaková, okoření ji jen okolností, že její otec byl před čtvrtstoletím na petrohradské radnici Putinovým politickým učitelem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru