Ani pečlivá inscenace setkání s dělníky automobilky GAZ, slavící 85 let od chvíle, kdy se v Nižním Novgorodě začala vyrábět vozidla na základě smlouvy s americkým Fordem, nemohla vzbudit autentické napětí nad otázkou, zda se nynější ruský prezident rozhodne napřesrok ucházet o tentokrát už čtvrtý mandát. I Arťom Baranov, jeden z těch, kdo s Putinem přišli "pobesedovat" a který se ho na jeho kandidaturu zeptal, se svěřil: "Vůbec jsem o tom nepochyboval, jako všichni v sále."

Proto není namístě otázka, zda pětašedesátiletý Putin, který od roku 2000 vládne Rusku z pozice hlavy státu (a to i v době, kdy byl jedno volební období premiérem) 18. března 2018 prezidentské volby vyhraje. Jediný autentický vyzyvatel Alexej Navalnyj je v tuto chvíli vyřazen ze hry justicí podřízenou politické moci. Pokud bude do soutěže připuštěna jako vyzyvatelka ­Xenija Sobčaková, okoření ji jen okolností, že její otec byl před čtvrtstoletím na petrohradské radnici Putinovým politickým učitelem.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?