Pouze jedenáct lidí vyzvaly finanční úřady, aby vysvětlili, jak přišli ke svému majetku. Tři osoby úředníkům doložily, jak majetek získaly. Takový je výsledek využívání zákona o prokazování původu majetku, který berní správa dostala do rukou právě před rokem. Odborná veřejnost tvrdí, že zákon je zbytečný, narušuje základní ústavní principy a je záludný v tom, že fakticky platí zpětně. Sobotkova vláda předpis prosadila po dřívějších neúspěšných pokusech, jeho potřebu odůvodnila společenskou poptávkou. Tu ale zákon neuspokojil.

Finanční správa může lustrovat majetkové poměry lidí, pokud najde alespoň pětimilionový rozdíl mezi deklarovanými příjmy a nárůstem jmění. Dotyčná osoba musí prokázat, že majetek zaplatila z příjmů, které řádně zdanila.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.