Určitě jste si při svých cestách životem všimli, že některé věci mají větší gravitaci, než by si racionálně nebo logicky zasloužily, a jiné naopak menší. Tak třeba digitální přístroje nás a naše děti fascinují a přitahují víc, než se nám líbí a je nám mnohdy milé. U jiných věcí je to naopak − třeba kultura, vzdělání, věda, studium. Zde je naopak gravitace, přitažlivost menší, než bychom chtěli. První skupinu věcí bychom si tedy měli odpírat a do druhé se naopak musíme nutit.

Jinými slovy, málokdy potkáte člověka, který si vyčítá, že se na mobil kouká příliš málo a že by na tom měl zapracovat, většinou to bývá naopak. U kultury, čtení, vzdělávání je zase málo lidí, kteří si vyčítají, že to s tím přehánějí a že by měli studovat méně. Koneckonců, znáte někoho, kdo si jako novoroční předsevzetí vezme "v novém roce méně kultury"?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru