Evropská komise chce zemím, jež platí vlastní měnou, usnadnit přijetí eura. Nabízí jim proto finanční i odbornou pomoc, aby co nejdřív splnily podmínky pro vstup do eurozóny. Návrh je součástí plánů na další integraci zemí platících eurem, které komise včera představila. Brusel však zdůrazňuje, že se každá země musí sama rozhodnout, jestli euro zavede, nebo ne.

"Nikomu nic nediktujeme. Mluvíme tu o svobodných a suverénních státech," zdůraznil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v nedávném rozhovoru pro HN.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Evropská komise tvrdí, že eurozóna potřebuje další integraci. Navrhla vznik společné rozpočtové kapitoly jen pro eurozónu nebo ustavení funkce ministra financí a hospodářství.
  • Aby se návrhy staly skutečností, musí je schválit členské země EU.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.