Mezinárodní olympijský výbor sáhl v boji proti dopingu k bezprecedentnímu kroku. Z únorových zimních olympijských her v Jižní Koreji vyloučil celou ruskou výpravu. Jednotliví sportovci, kteří se ničím neprovinili, budou moci na hrách startovat pod neutrální olympijskou vlajkou. Rusko se hodlá odvolat k mezinárodní arbitráži.

Historické rozhodnutí padlo poté, co se členové Mezinárodního olympijského výboru (MOV) seznámili se zprávami dvou komisí, které zkoumaly podezření ze státem řízeného dopingu v Rusku a individuální případy podvodů při zimních hrách v Soči 2014. „Nikdy dřív jsme se nesetkali s takovými podvody a manipulací. Způsobilo to bezprecedentní poškození olympismu a sportu,“ prohlásil šéf jedné z komisí Samuel Schmid.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.